Każdy powinien zostawić po sobie pamiątkę, że nie żył darmo na ziemi. "Julian Bartoszewicz"

Pszczoły


filmy

W długie wieczory ostatniej zimy spędziłem trochę czasu w internecie . Znalazłem wiele ciekawych publikacji i filmów o pszczołach i ekologii.
Poniżej odsyłacze do niektórych z tych filmów - zarówno dla Pszczelarzy jak i dla zwykłych Internautów.
Szczerze polecam.

"Więcej niż miód/More than honey" - Porywający dokumentalny obraz, którego głównym bohaterem są pszczoły. Nominowany do Oscara reżyser Markus Imhoof, wnuk szwajcarskiego pszczelarza, opowiada o kryzysie, jaki dotyka obecnie populację pszczół. Obowiązkowa pozycja dla wszystkich miłośników zwierząt i kina artystycznego. Z lektorem po polsku. "Więcej niż miód" na innym portalu.

"Łowcy miodu" - są pierwszym polskim pełnometrażowym, wysokobudżetowym filmem przyrodniczym, który wykorzystuje najnowsze zdobycze techniki do ukazania życia pszczół. Dokument Krystiana Matyska pełni również ważną funkcję edukacyjną i interwencyjną: analizuje niebezpieczeństwa, jakie grożą ludzkiej cywilizacji z powodu masowego ginięcia rodzin pszczelich. "Łowcy miodu" na innym portalu.

"Milczenie Pszczół/Silence of the Bees" - Twórcy dokumentu -- National Geographic -- zajmują się niepokojącym zjawiskiem: z niewiadomych powodów 80 procent populacji pszczół miodnych zamieszkujących tereny Ameryki Północnej wyginęło. "Po angielsku".

"Królowa Słońca/Queen of the Sun" - to kolejny film dokumentalny poświęcony pszczołom i jest to zdecydowanie jedna z najlepszych realizacji tego typu. Reżyser Taggart Siegel postarał się podejść do tematu w sposób kompleksowy, a jednocześnie niezwykle poetycki. Opowiada o historii, wzajemnych zależnościach świata przyrody i niezwykłej magii pszczelarstwa, którą każdy pszczelarz dostrzega, a która bez wątpienia nie będzie też obojętna każdemu kto zada sobie trud by się nad tym tematem pochylić. Z lektorem po polsku. "Królowa Słońca" Jeszcze raz - może nie usuneli?.

"Rotacyjna hodowla pszczół". Skuteczna metoda zapobiegania chorobom pszczół, opracowana w niemieckim Instytucie w Celle.

"Słomiane kószki" - Film pokazujący starą metodę wyplatania kószek.

"Znikające pszczoły cz. 1", "cz. 2", "cz. 3", "cz. 4", "cz. 5". - Jeszcze raz o niepokojącym zjawisku znikania pszczół.

"Konferencja pszczelarska w Suchej Beskidzkiej 2013 - odc. 1 ", "odc. 2 ", "odc. 3 ". - Hodowla matek pszczelich i wiele innych tematów.

"Konferencja pszczelarska w Suchej Beskidzkiej 2013 - POLBART odc. 1 ", "odc. 2 ", "odc. 3 ".

"Pszczelarstwo na ramce 145. Cz. 1", "Cz. 2". - Pokazano czynności wykonywane w pasiece w ciągu całego sezonu pszczelarskiego. Pszczoły hodowane na ramce systemu Apipol.

"Prawo rozwoju rodziny pszczelej. Cz. 1", "Cz. 2". - Jak przygotować rodzine pszczelą na wczesne pożytki.

"Rakotwórcza słodycz - cała prawda o aspartamie". - Przerażający film o jednym z dodatków do żywności, powszechnie stosowanym do tzw. produktów "bezcukrowych" i "light". "Ponieważ bardzo sprawnie działa usuwanie filmów" - chociaż kawałek filmu.

"Trucizna nasza powszednia". - Film o pestycydach, o szkodliwości tych substancji, o tym jak dostają się one na rynek, a także o instytucjach, które wydają na nie zezwolenia. Lektor i napisy.

"świat według Monsanto". Monsanto to firma produkująca nawozy i środki do zwalczania szkodników. Od jakiegoś czasu rozwija też biotechnologię. Twórcy filmu zastanawiają się nad tym, dlaczego działalność giganta budzi tak wiele protestów i głosów sprzeciwu. Postanawiają więc nieco dokładniej przyjrzeć się koncernowi. ... Film Marie-Monique Robin to portret korporacyjnego molocha, bezwzględnymi metodami dążącego do kontroli światowej produkcji żywności.
Strategię Monsanto dobrze parafrazuje jeden z bohaterów filmu, komentując zmiany w amerykańskim ustawodawstwie: - Dla Monsanto to nie było zwycięstwo, to było skuteczne przejęcie.
Kolejny przerażający film na temat pestycydów, roślin genetycznie modyfikowanych i dodatków do żywności.


Życzę wielu przemyśleń.


wewnątrz ula zimowe zapasy

Do góry
Strona główna,
Napoje,
Koncentraty owocowe,
Koncentrat pomidorowy,
Dżemy,
Owoce mrożone,
Doświadczenie zawodowe,
Pszczoły,
Polecam www,
Kontakt.

Opracował właściciel strony przy pomocy EdHTML v5.0
Wiedzę przy budowie strony czerpano z kursu: www.kurshtml.boo.pl
Ostatnia aktualizacja: 8 listopada 2021 r.