Każdy powinien zostawić po sobie pamiątkę, że nie żył darmo na ziemi. "Julian Bartoszewicz"

Doświadczenie zawodowe
Jestem absolwentem stacjonarnych studiów na Wydziale Technologii Rolno - Spożywczej, Poznańskiej Wyższej Szkoły Rolniczej (obecnie Wydział Technologii Żywności na Uniwersytecie Przyrodniczym). Specjalizowałem się w przetwórstwie owoców i warzyw.

Pracę podjąłem w dużym zakładzie przemysłowym na Mazowszu. W trybie porozumienia między Zakładami, na około rok wywędrowałem na Lubelszczyznę, do podobnego zakładu.

Większość mojej kariery zawodowej to praca na produkcji, ale byłem także Pełnomocnikiem d/s ISO - kierowałem opracowaniem i wdrożeniem w firmie, pierwszego w polskiej branży owocowo-warzywnej, Systemu Zapewnienia Jakości zgodnego z normą ISO 9001:1994 potwierdzonego certyfikatem.

W 2-giej połowie lat osiemdziesiątych pracowałem na rzecz szwajcarskiej firmy - dostawcy urządzeń dla polskiego przemysłu owocowo-warzywnego. Praca ta polegała na dokonaniu rozruchu technologicznego nowo wybudowanej instalacji i przeszkoleniu pierwszej załogi z zakresu poprawnej eksploatacji.
W sumie uruchomiłem 12 instalacji.

Doradzałem przy rozbudowie działu produkcji koncentratów owocowych w kolejnym zakładzie na Mazowszu i przy wymianie parku maszynowego w jednym z zakładów na Sandomierszczyźnie, oraz uczestniczyłem przy uruchomieniu linii produkcyjnych i szkoliłem załogę w obsłudze maszyn i technologii produkcji koncentratów owocowych.

Oprócz produktów, opisanych na poszczególnych stronach, w swojej praktyce zawodowej miałem do czynienia z przerobem/produkcją szparagów konserwowych, kompotów, fasolki konserwowej, ogórków, groszku, kukurydzy konserwowej, soków słodzonych.

W ciągu 30 lat w branży owocowo-warzywnej, po skończeniu stażu pracowałem na różnych stanowiskach - od Mistrza Zmianowego do Członka Zarządu odpowiedzialnego za technologię, produkcję, zapewnienie jakości i technikę.

Do góry
Strona główna,
Napoje,
Koncentraty owocowe,
Koncentrat pomidorowy,
Dżemy,
Owoce mrożone,
Pszczoły,
Polecam www,
Kontakt.

Opracował właściciel strony przy pomocy EdHTML v5.0
Wiedzę przy budowie strony czerpano z kursu: www.kurshtml.boo.pl
Ostatnia aktualizacja: 8 listopada 2021 r.